Péče o dítě do 7 let

Prodloužení pobírání rodičovského příspěvku nebo péče o dítě do 7 roků

Dobrý den, na jaře 2017 jsem porodila druhé dítě. Stanovila jsem si rodičovský příspěvek na 2 roky. Chci být ale s dětmi doma i poté. Vím, že se mohu nahlásit na pojišťovně (péče o dítě) a stát za mě platí ZP. Ale nevím, jaká doba se počítá/nepočítá do důchodu (nebo jak je to z hlediska […]

Zobrazit
 
 

Osoba pečující o 2 děti do 15let – sociální a zdravotní?

Dobrý den, Chci se zeptat. Jsem vedená na ÚP, ale už nic nepobírám. Když bych se na pojišťovně nahlásila jako osoba pečující o 2 děti do 15 let, tak zdravotní za mě bude dále platit stát a sociální si budu platit sama, pokud chci, aby se mi roky doma počítaly na důchod? A musím i […]

Zobrazit
 

Mám být nezaměstnaná na Úřadu práce, nebo matka pečující o dítě do 7 roků?

Dobrý den, potřebovala bych poradit s několika věcmi. Jsem od 1. 6. 2017 vedena jako uchazeč o zaměstnání po rodičovské dovolené, dcera půjde do školky až v září. Paní na ÚP mi říkala, že už nekoukají na to, zda matka musí být doma, protože dítě nemá ještě ve školce, nechají mě 2měsíce a pak mi […]

Zobrazit
 
 

Matka v domácnosti po skončení rodičovské

Dobrý den, bude mi končit rodičovská dovolená. Chci se zeptat, zda se můžu nahlásit na úřad práce např. na 4 měsíce, a pak se registrovat jako matka v domácnosti do 7 let dítěte, nebo se tam musím nahlásit rovnou, že by mi to pak neuznali? A druhý dotaz, bydlím se synem sama v baráku s […]

Zobrazit
 

Přivýdělek u péče o dítě do 7 let a práce na DPČ

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli je možné, pobírat rodičovský příspěvek do 4 let věku dítěte a u toho si přivydělávat na DPČ? A jestli ano, tak jestli je možné přesáhnout částku 2500kč s tím, že když bych to překročila, odváděla bych pojistné. Děkuji s pozdravem

Zobrazit
 

Péče o dítě do 7 let věku a vztah se zaměstnavatelem

Dobrý den, v současné době jsem zaměstnankyní na rodičovské dovolené. Nejmladšímu dítěti budou brzy tři roky, ale chci s ním zůstat ještě další rok doma. Co pro to musím udělat? Vím, že musím jít na zdravotní pojišťovnu a podepsat tam čestné prohlášení, že řádně pečuji o dítě do 7 let věku. Musím o stejnou věc […]

Zobrazit