Péče o dítě do 7 let

Evidence na UP nebo osoba pečující o dítě?

Dobrý den, prosím o radu, zda je pro mě výhodnější po skončení rodičovské dovolené a podání výpovědi v zaměstnání se nahlásit na ÚP, protože dítě nemá školku a tudíž se o něj musím starat nebo na VZP, jako osoba pečující o dítě do 7 let věku. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Můžu se i […]

Zobrazit
 
 

Na ÚP nebo starost o dítě po rodičovské? Mám žádost o příspěvek na péči

Dobrý den, dnešním dnem mi byla vyplacena poslední dávka do 220000,-. Končí mi tedy rodičovská dovolená, pokud jsem byla předtím nezaměstnaná? Kdy se nahlásit na ÚP nebo zdravotní pojišťovnu, abych neměla nikde dluhy? Mám tři nemocné děti a mám podanou žádost o příspěvek na péči, ale zatím není rozhodnuto. Nevím kam se vrtnout! Na ÚP […]

Zobrazit
 

Péče o dítě do 7 let je nárok na ostatní dávky?

Chtěla bych se zeptat, náhodně jsem se dozvěděla o možnosti péče o dítě do 7 let. Moc tomu nerozumím jen, co jsem si přečetla něco tu. K mému případu malému budou teď v lednu 4 roky. Je neustále nemocný, týden ve školce, 14dní doma marod, a tak stále dokola. Od května do září jsem pracovala, […]

Zobrazit
 
 

Co mám dělat po skončení rodičovské dovolené?

Dobrý den, po ukončení střední školy jsem v září nastoupila na úřad práce, kde jsem brzy zjistila, že jsem těhotná. Tudíž jsem nestihla najít zaměstnání a po porodu jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, dostávám rodičovský příspěvek na 3 roky (po skončení RD se nemám kam vrátit do zaměstnání). S manželem se rozmýšlíme nad druhým dítětem. […]

Zobrazit
 

Je možná péče o dítě a brigáda?

Dobrý den, rodičovský příspěvek jsem měla do prosince 2015. Od 1. 1. 2016 jsem na úřadu práce. Mám tři děti narozené: 26. 2. 2000, 3.5.20072, 4. 1. 2012. Je možno nyní přestoupit na péči o dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku? Musím nahlásit případnou změnu úřadu sociálního […]

Zobrazit
 

Péče o nezaopatřené dítě při střídavé péči rodičů

Dobrý den, mohu být evidována jako matka v domácnosti (péče o nezaopatřené dítě do 7 let), tzn. zdravotní pojištění, bych měla placené státem, pokud máme děti ve střídavé péči – týden/týden. Děkuji

Zobrazit