Porodné na druhé dítě 2024

Porodné – porodné na třetí dítě

Dobry den, jsme všichni cizinci, ale máme trvale bydliště v ČR. Já, manželka, která má syna od prvního manželství naše dcera. Dnes manželce odmítli nárok na porodné, důvodem byl; patnáctiletý syn, který se učí ve škole mimo ČR. Dekuji

Zobrazit
 
 

Započítává se do příjmu na porodné peněžitá pomoc v mateřství?

Dobrý den, Jsem po druhé těhotná, čekám dvojčata, termín porodu mám 18. 7. 2016. Mám nárok na porodné ve výši 10 tisíc na druhé dítě? Pokud se narodí v červenci, bude se počítat příjem přítele za duben až červen (přítel má do 25 tisíc v čistém) moje rodičovská se nezapočítává, ale nevím, zda se bude […]

Zobrazit
 

Zaměstnanost mezi ukončením rodičovské a dalším těhotenství

Dobrý den, mám dotaz, jak je to se zaměstnáním po ukončení rodičovské dovolené. Moje žena končí 4 letou rodičovskou dovolenou. Jestli jsem pochopil dobře, zaměstnavatel již nemá povinnost ponechat pracovní pozici – což evidentně tato situace nastala (místo je obsazené). Zároveň je žena těhotná a do nástupu mateřské dovolené zbývají 3 měsíce a 10 dnů. […]

Zobrazit
 
 

Rodičovský příspěvek na druhé dítě

Dobrý den, Chtěla jsme se zeptat, 31.5.2014 mi skončil pracovní poměr. První dítě se narodilo 24.9.2014 pobírala jsem mateřskou i rodičák na 3 roky. Přemýšlíme o druhém dítěti a vím, že na mateřskou nárok nemám. Mohla bych tedy pobírat rodičák na první dítě do porodu pak zrušit a začít čerpat nový rodičák na druhé dítě […]

Zobrazit
 

Porodné a měsíční příjem – započítává se rodičovský příspěvek?

Dobrý den, mohu se zeptat, zda se do průměrného měsíčního příjmu rodiny počítá i rodičovský příspěvek? Já jsem zaměstnaná a manžel je doma s prvním dítětem. Teď však čekáme druhé a zajímá mne, jestli budeme mít nárok na porodné. Děkuji Markéta

Zobrazit
 

Porodné 2016 – otec OSVČ, já na rodičovské

Dobrý den, jsem matka na rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek budu pobírat do května. Syn má 2 roky. V červnu se nám má narodit druhé dítě. Půjdu tedy z rodičovské na rodičovskou. Manžel je OSVČ a má to jako hlavní příjem. Já žádný jiný příjem než rodičovský příspěvek nemám. Z čeho a jak se počítá rozhodný […]

Zobrazit