Porodné na druhé dítě 2024

Nárok na porodné a na jiné peněžní příspěvky?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda můžu žádat o porodné. Bydlím sama se synem, o kterého se starám (z důvodu zdravotního a mentálního postižení), a mám na něj péči o osobu blízkou (4400kč). Teď jsem ve 35 TT, s otcem dítěte nežiji, stýkáme se jednou za 14dní o víkendu, protože má práci cca 200km […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM u druhého dítěte – práce na DPP?

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené s prvním dítětem. Od 6. 7. 2015 jsem pobírala PPM, smlouva u zaměstnavatele mi vypršela 28. 2. 2016. Od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2017 mám sjednanou dohodu o provedení práce u jiného zaměstnavatele. Mám nárok na PPM u druhého dítěte, pokud odchod na PPM má být od […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou na druhé dítě v roce 2017

Dobrý den, nejdřív jsem pracovala 6 let v jednom zaměstnání, následně rok a půl v novém. Nyní jsem 4tý měsíc na rodičovské dovolené a chtěli bychom druhé dítě, ale v 30. 11. 2017 mi končí pracovní poměr, který byl na dobu určitou. Do jaké doby bych musela stihnout otěhotnět, abych měla nárok na mateřskou dovolenou? […]

Zobrazit
 
 

Ukončení pracovního poměru dohodou a těhotenství

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu a informace v této situaci. Jsem v současné době na mateřské dovolené, která mi končí 3. 7. 2017, a měla bych nastoupit zpět do práce, tam ale zpět nastoupit nemohu, protože dítě mi nevzali do školky, tudíž s ním budu doma. Chci tedy ukončit pracovní poměr dohodou, […]

Zobrazit
 

Kolik budu brát mateřskou u druhého dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik budu brát mateřskou u druhého dítěte, když jsem byla po první rodičovské na 2 měsíce zpátky ve stejné práci. V srpnu jsem nastoupila (prvnímu synovi byli 3 roky), a v říjnu jsem odcházela na nemocenskou, kvůli rizikovému těhotenství. Budu mít mateřskou stejnou jako u prvního nebo jak se […]

Zobrazit
 

Mateřská u 2 dítěte

Dobrý den, mám dotaz. V roce 2014 sem porodila syna, a v listopadu 2015 sem si našla přivýdělek. Pracuji tam na smlouvu a maj ji na neurčito. Ale mám zkrácený úvazek na 10h týdně. Ale neberu hodně. Pracuji jako pokladní. V srpnu 2016 sem otěhotněla a v květnu 2017 mám termín porodu. Z čeho se […]

Zobrazit