Porodné na druhé dítě 2024

Konec rodičovské dovolené a následující nové těhotenství

Hezký den, V květnu 2017 mi končí rodičovská dovolená (do tří let věku dítěte). Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou. Plánujeme druhé dítě. Samozřejmě nemůžu vědět, zda se vše podaří, ale pokud budu v době nástupu do práce (květen 2017) těhotná – jaký bude postup? Budu muset nastoupit do práce i v těhotenství, nebo mi […]

Zobrazit
 
 

Výpočet výše PPM na druhé dítě

Dobrý den, nyní budu končit rodičovskou dovolenou se synem (v lednu 2017), byla jsem těhotná a tento týden jsem prodělala potrat. To znamená, že budu nastupovat do zaměstnání. Zajímá mě, případně kolik dní musím odpracovat, abych měla nárok na Peněžitou pomoc v mateřství, i v případě, že bych znovu otěhotněla a musela být v pracovní […]

Zobrazit
 

Druhá mateřská a druhá řádná dovolená

Dobrý den, žena nastoupila v 10/2014 na mateřskou s prvním dítětem, následně dle pravidel čerpala řádnou dovolenou (zbytek z roku 2014 i za rok 2015, mateřskou brala více než 3 měsíce v roce 2015) a následně rodičovskou dovolenou plánovanou na 3 roky. Pracovní poměr má na dobu neurčitou a stále trvá. Nyní v 11/2016 jí […]

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné a příspěvek na děti

Dobrý den, rada bych zjistila, zda máme nárok na porodné a příspěvek na děti. Nevím si rady s tím, jak se počítá průměrný měsíční příjem za minule čtvrtletí (případně rok), když s partnerem, se kterým mám jedno z dětí, žijeme a sdílíme finance teprve od září tohoto roku. Syn se nám narodil včera. Mam do […]

Zobrazit
 

Konec RD a nástup na druhou mateřskou

Dobrý den, mám dotaz, jsem na rodičovské dovolené s první dcerou (12. 8. 2013), v květnu 2016 mi přijde poslední rodičovský příspěvek a budu mít vybráno celých 220.000,- Jsem znovu těhotná a druhá dcera se má narodit na začátku září 2016, takže na další mateřskou můžu nastoupit až v srpnu 2016. První mateřskou mám nahlášenou […]

Zobrazit
 

Přechod z první rodičovské dovolené na druhou rodičovskou dovolenou

Dobrý den, rád bych se zeptal jak to je s přechodem z RD na RD. Na dceru máme 3 lety RD (vybrali jsme) a první peníze byly vyplaceny za 11/2014. Chceme druhé dítě, ale nevíme, jestli si budeme moct zase vybrat délku RD. Manželka měla zaměstnání na dobu určitou, které bylo ukončeno 18.6.2014 ( od […]

Zobrazit