Rodičovská a mateřská současně

Mateřská dovolená x rodičovský příspěvek – dceři budou 4 roky

Dobrý den, potřebuji se zeptat, zda budu mít nárok na PPM. Teď jsem až do 30. 4. 2021 na rodičovské dovolené, dceři budou 4 roky 26. 4. 2021, takže tento měsíc mi bude rodičovská zanikat (30. 4. 2021). Jsem podruhé těhotná a jde mi o to, zda mi bude náležet PPM, když bych nastupovala na […]

Zobrazit
 
 

Souběh rodičovského příspěvku a mateřské (peněžité pomoci v mateřství)

Vážená paní, Vážený pane, chci se touto cestou dotázat, zda je možnost, aby manžel pobíral PPM (splňuje podmínky nároku na dávku) a zároveň na toto stejné dítě bych pobírala RP? Někde mi tvrdí, že to nelze a někde zase ano a opírají se o z.č. 117/1995, §30b, odst.3 „Má-li v rodině jeden z rodičů v […]

Zobrazit
 

RP na starší dítě, PPM na mladší dítě

Dobrý den, Čekáme druhé dítě, jelikož nemám aktivní žádnou pracovní smlouvu, nebudu mít nárok na mateřskou dovolenou a PPM. O PPM na druhé dítě bude žádat partner. Je možné, abych já dobírala RP na starší dítě a partner zároveň bral PPM na mladší narozené dítě? Nebo musím k datu narození druhého dítěte ukončit RP na […]

Zobrazit
 
 

Souběh rodičovského příspěvku (RP) a peněžité pomoci v mateřství (PPM)

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mám nárok na vyplacení poměrné části rodičovského příspěvku v případě, že mám v jednom měsíci souběh RP a PPM. Pobírám RP na první dítě ve výši 29.000,- a zároveň mi 26.5. začal nárok na PPM kvůli narození druhého dítěte. Za měsíc květen mi byla vyplacena poměrná část PPM za […]

Zobrazit
 

Nástup na mateřskou z rodičovské dovolené

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli musím jít oznámit ukončení rodičovského příspěvku na první dítě, když jsem od 9.2 2018 nastoupila na mateřskou dovolenou na druhé dítě? Teď v březnu mi přišla vyplacená dávka za únor jak rodičovský příspěvek, tak mateřský příspěvek a nevím, jestli jí nebudu muset vracet? Děkuji

Zobrazit
 

PPM pobírá otec, rodičovskou matka, lze souběžně?

Dobrý den, čekáme doma druhé dítě. Žena nemá nárok na PPM, a tak jej budu pobírat já po skončení 6-ti nedělí. Trvá také max. 28 týdnů? Ženě skončila rodičovská v lednu a od února je na úřadu práce. Aby nemusela být na úřadu vedená, může na narozené dítě pobírat rodičovskou souběžně v době, kdy já […]

Zobrazit