Kolik je mateřská 2018?

Nástup otce na mateřskou dovolenou

Dobrý den, Jako otec/zaměstnanec plánuji za 2 měsíce nástup na MD na základě dohody s manželkou o svěření syna do péče. Slyšel jsem, že jako otec mohu nastoupit nejdříve 7. týden po porodu. Je nutné tento termín přesně dodržet? Případně do jaké doby od porodu je možné na MD nastoupit? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Mateřská dovolená při 3/4 úvazku

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně mateřské dovolené. Mám dceru 3 roky a rodičovský příspěvek na ni mám na 4 roky (neměla jsem nárok na mateřskou z minulé práce), v lednu jsem nastoupila do práce na klasický úvazek 40hodin týdně, ale jelikož nestíhám mít odpracované hodiny, brává mi zaměstnavatel chybějící hodiny z dovolené, tudíž jsme […]

Zobrazit

Nárok na PPM po ukončení pracovní smlouvy dohodou s odstupným

Dobrý den, ukončila jsem práci dohodou a dostala jsem odstupné. V ochranné lhůtě 180 dní bych měla nastoupit na mateřskou dovolenou. Aktuálně jsem vedená na úřadu práce a dostávám podporu v nezaměstnanosti. Můj dotaz zní, jestli má odstupné a podpora v nezaměstnanosti vliv na nárok na PPM. Moc děkuji za odpověď

Zobrazit

Ukončení pracovního poměru době těhotenství

Dobrý den, moc bych vás chtěla poprosit o radu. Jsem aktuálně v 11. týdnu těhotenství a nastaly u mě zdravotní komplikace, pravděpodobně způsobené velkým stresem v zaměstnání (ve kterém jsem zaměstnána od prosince 2015). Paní doktorka mi chtěla napsat rizikové těhotenství, jenže mě děsí představa, že bych měla vycházky v pevně určeném čase. Nechci se […]

Zobrazit

Nárok na mateřskou po skončení smlouvy na dobu určitou

Za pár dní mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Zjistila jsem, že jsem těhotná a gynekolog mi vystavil neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Smlouva skončí a já budu v neschopnosti vlastně celou dobu těhotenství. Budu mít nárok na mateřskou?

Zobrazit

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit