Kolik je mateřská 2024?

Ukončení pracovního poměru době těhotenství

Dobrý den, moc bych vás chtěla poprosit o radu. Jsem aktuálně v 11. týdnu těhotenství a nastaly u mě zdravotní komplikace, pravděpodobně způsobené velkým stresem v zaměstnání (ve kterém jsem zaměstnána od prosince 2015). Paní doktorka mi chtěla napsat rizikové těhotenství, jenže mě děsí představa, že bych měla vycházky v pevně určeném čase. Nechci se […]

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou po skončení smlouvy na dobu určitou

Za pár dní mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Zjistila jsem, že jsem těhotná a gynekolog mi vystavil neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Smlouva skončí a já budu v neschopnosti vlastně celou dobu těhotenství. Budu mít nárok na mateřskou?

Zobrazit
 

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit
 
 

Na co mám nárok jako samoživitelka v roce 2017?

Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat, na co mám nárok, jako samoživitelka? Budu na to úplně sama. Má se mi to narodit koncem února 2017 nebo začátkem března 2017 Děkuji za pochopení

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou při DPČ

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně mé situace. Do dubna 2017 bud pobírat rodičovský příspěvek, a nyní budu vykonávat dvě práce obě na DPČ (cca 6000,- a 8000,-/měsíc). Jedná se mi o to, když bych přišla do jiného stavu, zda mám při těchto hodnotách výdělku a smlouvě na Dohodu o povedení pracovní […]

Zobrazit
 

Započítává se neschopenka do 270 odpracovaných dni pro nárok na PPM?

Dobrý den, jsem zaměstnaná od 1. 1. 2016 na dobu určitou do 31. 12. 2016. Smlouvu mi již neprodlouží. Před tím jsem byla zaměstnána od 1. 9. 2015 do 30. 11. 2015. Obě zaměstnaní na HPP. Momentálně jsem od 27. června 2016 na rizikovém těhotenství na neschopence. Pokud jsem to dobře spočítala, mám odpracovaných 269 […]

Zobrazit