Kolik je mateřská 2024?

Mateřská – práce na zkrácený úvazek a invalidní důchod

Dobrý den, pracuji na zkrácený úvazek u pracovní agentury od září 2016, z důvodu, že jsem osoba se zdravotním postižením. Plánuji ještě jedno dítě, a abych dosáhla mateřskou, potřebuji odpracovat 270 kalendářních dní za dva roky, vztahuje se i tato doba na můj případ tedy na zkrácený úvazek? Bude tedy stačit odpracovat jeden rok? Nebo je […]

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou po ukončení studia na střední škole

Dobrý den, mám otázku ohledně mateřské dovolené. Chci se zeptat zda-li budu nit nárok na mateřskou, když jsem zaměstnána od 11. Července. Předtím jsem úspěšně dokončila střední školu. Nebyla jsem evidovaná na UP. Dítě plánujeme na únor nebo březen roku 2017. Předem děkuji za vaši odpověď S pozdravem. MM

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou a rizikové těhotenství

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, mám nárok na mateřskou? Od 16. 11. 2015 jsem zaměstnaná a pracovní poměr stále trvá. V květnu sem kvůli rizikovému těhotenství odešla na nemocenskou, tudíž mám odpracováno 6 měsíců pak nemocenskou 5 měsíců. Počítá se nemocenská do těch dní, co potřebuji? Mám na něco nárok?

Zobrazit
 
 

Nástup na mateřskou dovolenou až po ukončení neplaceného volna

Dobrý den, jsem na neplaceném volnu do 4tého roku věku dítěte (15. 1. 2017). Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná a termín porodu mám až po ukončení neplaceného volna, tj. 10. 5. 2017 (nástup na mateřskou dovolenou 6-8 týdnů před). Chci se zeptat, jaké mám možnosti po 15.1.2017? Prodloužení neplaceného volna? Anebo nástup na nemocenskou? […]

Zobrazit
 

Konec smlouvy na dobu určitou a mateřská dovolená

Dobrý den, mám dotaz ohledně nároku na mateřskou dovolenou. U zaměstnavatele mám smlouvu na dobu určitou a to do 31. 5. 2017 a předpokládaný termín porodu na 30. 5. 2017. Mám tedy nárok na mateřskou dovolenou i při konci smlouvy? Předem děkuji za odpověď, Barbora.

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená na druhé dítě

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik dní musím odpracovat po návratu z mateřské dovolené do práce, abych měla nárok na rodičovský příspěvek od státu na druhé dítě? Je nějaké omezení či limit odpracovaných dní i ve výplatě mateřské od zaměstnavatele? Po tříleté rodičovské dovolené jsem se vrátila do předchozího zaměstnání, do práce chodím od […]

Zobrazit