Kolik je PPM v roce 2024?

Nárok na PPM z HPP v případě zahájení vedlejší činnosti jako OSVČ

Dobrý den, nyní pobírám rodičovský příspěvek ze zaměstnání (HPP na dobu neurčitou, který stále trvá) na 18 měsíčního syna. 7.1.2017/popřípadě 14. 1. 2017 mám termín nástupu na mateřskou dovolenou, výše PPM se mi počítá díky řetězovému porodu z hlavního zaměstnání, ze kterého i nyní pobírám rodičovskou. Můj dotaz zní, bude mi PPM vypočítávána z HPP, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM po ukončení pracovního poměru

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně nároku PPM. Mám smlouvu na dobu určitou, která mi skončí 31. 12. 2016 a zaměstnavatel mi je nechce prodloužit. Termín porodu mám v polovině dubna, na mateřskou dovolenou bych odešla koncem února nebo začátkem března. U stejného zaměstnavatele jsem pracovala 2 roky. Předpokládám prosím […]

Zobrazit
 

Výpočet výše podpory na mateřské při dvou zaměstnáních

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, z jakých příjmů se počítá podpora na mateřské dovolené. Když jsem nyní zaměstnaná na HPP, ale na zkrácený úvazek (20 hod./týden) a k tomu mám ještě u jiné firmy DPP, počítala by se mi mateřská jen z HPP nebo z obou příjmů. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Konec smlouvy na dobu určitou a mateřská dovolená

Dobrý den, mám dotaz ohledně nároku na mateřskou dovolenou. U zaměstnavatele mám smlouvu na dobu určitou a to do 31. 5. 2017 a předpokládaný termín porodu na 30. 5. 2017. Mám tedy nárok na mateřskou dovolenou i při konci smlouvy? Předem děkuji za odpověď, Barbora.

Zobrazit
 

Nárok na PPM při práci na dobu určitou

Dobrý den, chtěla jsem zeptat zda-li budu mít nárok na PPM. Dne 3. června 2015 jsem nastoupila do zaměstnání po 3lete mateřské dovolené. Pracovní poměr jsem měla na dobu neurčitou, v srpnu 2015 jsem ukončila pracovní poměr na dohodu, a nastoupila jsem od září 2015 do nového zaměstnání, které bylo lépe placené tam mam smlouvu […]

Zobrazit
 

Výpočet mateřské po rizikovém těhotenství

Dobrý den, můj dotaz souvisí s podobným evidovaným dotazem zde u Vás. Zajímalo by mne, jak se počítá výše mateřské po nemocenské (rizikové těhotenství). Jako zaměstnanec splňuji kritéria pro tyto dávky. Ovlivní tedy pobírání nemocenské výši mateřské v případě, že mám pracovní neschopnost 3 měsíce před nástupem na mateřskou? Ostatní měsíce mám plně odpracované. Děkuji

Zobrazit