Porodné na druhé dítě 2024

PPM na druhé dítě a změna zaměstnavatele

Dobrý den, moc prosím o radu, protože už netuším kam se obrátit. Jsem nyní na mateřské (1. dítě) a aktuálně již pobírám od 02/18 rodičovský příspěvek. V zaměstnání mám smlouvu na dobu neurčitou (pracuji tam 9let). Současná zaměstnavatelka však firmu prodává novému majiteli (od 04/18). Plánovali jsme 2. dítě. Díky této změně však pravděpodobně nesplním […]

Zobrazit
 
 

Rodičovský příspěvek a neschopenka současně?

Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat, jsem zaměstnaná, 1. 1. 2017 jsme se předčasně vrátila do zaměstnání po mateřské dovolené (měla jsem nárok na mateřskou) a cca 6m rodičovské dovolený. Rodičovský příspěvek pořad pobírám, mám variantu do 2 roku, myslím, že poslední měsíční dávka by mela byt vyplacena v únoru 2018. Teď jsem zase […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné při exekuci (jak se počítá příjem)?

Dobrý den, jsem na RD a očekáváme příchod druhého potomka. Manžel je v exekuci a já se ptám, do čistého příjmu na nárok na porodné, se počítá mzda před srážkou exekuce nebo konečná částka co je skutečně vyplacená? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Mateřská s druhým dítětem, když budu mít smlouvu na dobu určitou/neurčitou

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to funguje s mateřskou u druhého dítěte. Pokud bych měla dvě děti hned po sobě a smlouvu na dobu neurčitou, na mateřskou mám nárok i u druhého ve stejné výši? A spíše mně zajímá, když budu mít smlouvu na dobu určitou, která skončí v době mateřské nebo rodičovské […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená na druhé dítě po skončení rodičovské

Dobrý den, v roce 2015 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, předtím odpracováno 7 let u stejného zaměstnavatele. Mateřskou mi vypočetli na částku kolem 20 tisíc. Rodičovskou dovolenou jsem si vzala do dvou let dítěte, po dobu rodičovské jsem pracovala u svého zaměstnavatele na dohodu o pracovní činnosti, kdy mi výdělek nepřesáhl 68 tisíc/rok. Teď se […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená na druhé dítě a rizikové těhotenství

Dobrý den, v srpnu mi skončí rodičovská dovolená a zároveň nastupuji na rizikové těhotenství s druhým dítětem. Chtěla bych se zeptat, zda budu mít nárok na vyplácení nemocenské během rizikového těhotenství? A také mateřské v trvání 6 měsíců po porodu od zaměstnavatele, u kterého mám smlouvu na dobu neurčitou. Děkuji za odpověď.

Zobrazit