Jak se mění rodičovská v roce 2024?

Druhé těhotenství současně při rodičovské – mám nárok na další rodičovskou?

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s rodičovským příspěvkem. Jsem OSVČ. V roce 2021 v červenci se mi narodilo první dítě, s kterým jsem na rodičovské dovolené. Na mateřskou jsem neměla nárok, jelikož jsem si neplatila zálohy. Rodičovskou mám na 4 roky celkem. Nyní jsem zjistila, že jsem znovu těhotná a termín […]

Zobrazit
 
 

Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

Dobrý den, ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek? Děkuji

Zobrazit
 

Zvýšení rodičovského příspěvku nad 10 000 Kč měsíčně

Dobrý den, manželka bude od ledna 2022, pobírat rodičovský příspěvek 10 000 Kč. My jsme chtěli navýšit měsíční splátky. Na úřadu práce nám řekly ano, musím donést od sociálky denní vyměřovací základ. Na sociálce mě to paní odmítla napsat, protože já nejsem účastník na nemocenském pojištění. Chtěl bych vás zeptat – co mam dělat??

Zobrazit
 
 

Pozdní žádost o RP – bude mi nakonec vyplacena celá rodičovská?

V dubnu 2021 se nám narodil syn. Do srpna jsem pobírala mateřskou. Až teď v lednu 2022 jsem požádala o rodičovský příspěvek. Bude mi nakonec vyplaceno celých 300 000 Kč nebo ne? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Docházka do školky a rodičovský příspěvek

Dobrý den, prosím o radu: Pobírám rodičovský příspěvek, dcera má 3 roky (nar. 12/2018). RD mám až do 08/2022, naskytla se mi však nyní možnost umístit dceru do MŠ a tedy bych mohla také hledat práci. Jak to bude s RD, budu ji nadále pobírat nebo jsou nějaká omezení pro dceru ve školce či pro […]

Zobrazit
 

Mohu si vybrat rodičovský příspěvek jednorázově naráz?

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek s délkou na tři roky. Synovi budou tři roky v březnu 2022. Já bych ale měla od ledna 2022, nastoupit do práce. Tedy dříve, než budu mít dobraný rodičovský příspěvek. Můj dotaz je, zda lze rodičovský příspěvek zrušit a zbývající částku si vybrat naráz? A druhý dotaz je, pokud to […]

Zobrazit