Jak se mění rodičovská v roce 2022?

Docházka do školky a rodičovský příspěvek

Dobrý den, prosím o radu: Pobírám rodičovský příspěvek, dcera má 3 roky (nar. 12/2018). RD mám až do 08/2022, naskytla se mi však nyní možnost umístit dceru do MŠ a tedy bych mohla také hledat práci. Jak to bude s RD, budu ji nadále pobírat nebo jsou nějaká omezení pro dceru ve školce či pro […]

Zobrazit

Mohu si vybrat rodičovský příspěvek jednorázově naráz?

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek s délkou na tři roky. Synovi budou tři roky v březnu 2022. Já bych ale měla od ledna 2022, nastoupit do práce. Tedy dříve, než budu mít dobraný rodičovský příspěvek. Můj dotaz je, zda lze rodičovský příspěvek zrušit a zbývající částku si vybrat naráz? A druhý dotaz je, pokud to […]

Zobrazit

Nástup po rodičovské a pracovní neschopnost

Dobrý den, Jsem na rodičovské dovolené, kterou mám sjednanou do tří let dítěte, tedy do 6. 9. 2021 Ale rodičovský příspěvek mám rozložený ještě za září a část října. V zaměstnání mám smlouvou na neurčito, ale nyní na RD do práce nechodím. Nedávno se mi stal úraz, pro který nebudu moci v září do práce […]

Zobrazit

Mám nárok na rodičovský příspěvek po návratu ze zahraničí?

Dobrý den, s bývalým přítelem jsme bydleli společně v Anglii. Nyní jsme se vrátili zpět do ČR, ale již nežijeme společně. Chci se zeptat, zda mám nárok na rodičovsky příspěvek a potřebuji k vyřizování bývalého přítele?

Zobrazit

Nárok na dovolenou po rodičovské dovolené 2020

Dobrý den, 31. 8. 2020 jsem ukončila rodičovskou dovolenou a požádala zaměstnavatele o neplacené volno do 6. 9. 2020. Dne 7. 9. 2020 jsem nastoupila zpět do zaměstnání. Pracovní poměr na dobu neurčitou mám od 1. 1. 2016. Nevyčerpanou dovolenou z roku 2017 jsem vyčerpala mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou.  Máme nárok na 20 dní […]

Zobrazit

Nárok na umístění dítěte ve státní MŠ v době MD, nepracující rodič

Prosím o vysvětlení Zákona o státní sociální podpoře č.117/1995Sb. aktuální znění k 1. 7. 2020 §31 poslední věta: Docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let. Je tedy v pořádku, že do státní MŠ může nastoupit na celodenní pobyt zdravé 3leté dítě (jedináček), kdy právě otec je na mateřské, aby podle matčiných […]

Zobrazit