Kolik je podpora v nezaměstnanosti 2024

Přivýdělek na UP – mohu si jako nezaměstnaný přivydělat?

Dobrý den, jsem v evidenci UP od 1. 5. 2020, podpora v nezaměstnanosti mě byla přiznána od 1. 8. 2020 z důvodu vyplacení odstupného od posledního zaměstnavatele. Mohu si v měsících květen-červenec přivydělat? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti po rodičovské

Dobrý den. Jsem na rodičovské dovolené, která mi končí letošní rok 2020 v měsíci květen. Rodičovská byla do 4 let věku dítěte. V loni jsem dala výpověď ze zaměstnání, jelikož jsem se na pozici nechtěla vracet. Po skončení rodičovské se budu hlásit na Úřad práce. Můj dotaz zní. Budu mít nárok na nějakou podporu, dávky, […]

Zobrazit
 

Bude nějaká podpora pro lidi na OBZP (práce na dohodu)

Dobrý den, Před epidemií jsem pracovala na dohodu o provedení práce pro jednu firmu. Ta teď musela zavřít a já jsem úplně bez příjmu. Četla jsem, že bude nějaká podpora pro živnostníky, která by snad mohla být i pro ty co pracují na dohodu. Ale pak zase psali, že to neplatí, tak nevím. Můj dotaz […]

Zobrazit
 
 

Výpočet podpory v nezaměstnanosti při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, můj pracovní vztah se současným zaměstnavatelem skončí posledním pracovním dnem měsíce května výpovědí z mé strany. Mám sjednané jiné zaměstnání a můj dotaz je následující: z čeho a v jaké procentní výši se vypočítá podpora v nezaměstnanosti, když se ukáže, že pro nového zaměstnavatele nejsem tím co očekával a po měsíční zkušební době […]

Zobrazit
 

Podpora v nezaměstnanosti a stěhování

Dobrý den, z existenčních důvodů podávám u zaměstnavatele výpověď a budu se stěhovat cca 200 km od Prahy. Zároveň bych měl ihned nastoupit do nového zaměstnání. Díky této změně je bohužel nucená podat výpověď i přítelkyně, ovšem ta bude muset zaměstnání teprve najít. Nejsme manželé a máme syna ve věku 6 let, který bude v […]

Zobrazit
 

Těhotenství a smlouva na dobu určitou (pouze 11 měsíců)

Dobrý den, ihned po úspěšném dokončení VŠ jsem nastoupila do prvního zaměstnání, kde mám smlouvu na dobu určitou od srpna 2017 do června 2018. Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná s očekávaným termínem porodu 18. října 2018. Předpokládám, že až to oznámím zaměstnavateli, smlouvu mi neprodlouží. Pokud tomu dobře rozumím, splňuji podmínky pro získání peněžité […]

Zobrazit