Minimální zdravotní pojištění 2024

Sociální, zdravotní pojištění, péče o dítě a OSVČ

Dobrý den, jako přivýdělek na RD mám ŽL. 3. 4. 2018 měl nejmladší syn, 3 roky. Mám ještě syna 5let, 7let,který chodí do ZŠ, ale nenavštěvuje družinu. Protože 5letý syn před koncem roku měl nález tříselné kýly, zcela jsem zapomněla si RD prodloužit do 4let věku dítěte. Nevím co nyní dělat. Nejsem a ani jako […]

Zobrazit
 
 

Vyřazení z ÚP a nárok na příspěvek na bydlení

Dobrý den, chci se zeptat jak to je? Jsem vedena na úřadě práce a zároveň pobírám dávky hmotné nouze jako samoživitelka. Také mám příspěvek na bydlení. A mě by zajímalo, když budu vyřazena z úřadu práce, tak zda budu dál dostávat příspěvek na bydlení a přídavky na dítě a hmotnou nouzi? Nebo nemám na něco […]

Zobrazit
 

Péče o dítě do sedmi let po skončení rodičovské

Dobrý den, minulý rok v březnu mi skončila čtyřletá rodičovská dovolená se synem. Neměla jsem pro syna školku a ani nikoho kdo by mi ho ohlídal, tak jsem se zaregistrovala na Úřad práce, kde jsem do dnešní doby. Mohu si nyní zařídit tzv. péči o dítě do sedmi let? Kde se to zařizuje? Jaké podmínky […]

Zobrazit
 
 

Dlouhodobý pobyt v zahraničí a neplacení zdravotního pojištění

Dobrý den, Žila jsem 9 let v zahraničí (mimo EU). Před odjezdem jsem se odhlásila z trvalého pobytu v ČR, vrátila OP a odhlásila se ze zdravotní pojišťovny s tím, že jsem nahlásila, že odjíždím dlouhodobě do zahraničí. Asistentka pojišťovny mě neinformovala, že tohle musím nahlásit písemně, a že musím mít pojištění. V zahraničí jsem […]

Zobrazit
 

Ukončení zaměstnání a nástup do nového – sociální a zdravotní pojištění?

Dobrý den, k 31. 7. 2017 ukončuji pracovní poměr dohodou. Od 28. 8. 2017 již nastupuji do nového zaměstnání. Jak mám v tomto případě postupovat? Mám se jít zaregistrovat na úřad práce, ačkoliv již mám od srpna nové zaměstnání, abych nemusela doplácet nějakou částku za zdravotní pojištění? Dostanu za ty cca 3 týdny, co budu […]

Zobrazit
 

13 denní nezaměstnanost bez ÚP – co vše je nutné zaplatit

Dobrý den, přečetla jsem dotaz a odpověď na otázku pana Dušana S. ze dne 31. 5. 2017 (https://socialni-poradna.eu/zmena-prace/) a chtěla bych se zeptat, jestli popsaná situace, kdy vzniká jen několikadenní proluka mezi starým a novým zaměstnáním se dá stejně tak vztáhnout i na delší dobu než „pár dní“. Jsem ve stejné situaci, jen mi vzniká […]

Zobrazit