Náhrada mzdy za prvních 14 dní po skončení zaměstnání

Trvající neschopenka a ukončení PP dohodou

Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti od 8. 1. 2021 a chci ukončit PP se zaměstnavatelem dohodou, k určitému datu (zdravotní problémy s páteří a kyčlí). Pracovní neschopnost bude trvat i nadále. Co z toho pro mě plyne? Budu mít nadále nárok na vyplácení DNP a bude tato doba započítána jako náhradní doba pojištění a ovlivní […]

Zobrazit
 
 

Výpověď dohodou v nemocenské u onkologického pacienta

Dobrý den, prosím o radu. Otec je velmi vážně nemocný. Od počátku roku pobírá nemocenskou, je zaměstnanec Městské policie. Chtěl by se dohodnout na ukončení pracovního poměru. Zaměstnavatel bude souhlasit. Co musí udělat? Má nejdříve ukončit nemocenskou? Nebo ne? Když se dohodnou na určitém termínu ukončení, co bude potom? Kdo mu bude vyplácet nemocenskou, na […]

Zobrazit
 

Neschopenka po skončení zaměstnání a nárok na důchod

Dobrý den, odpracovala jsem 35 let u jedné firmy od maturity včetně dvou mateřských, dostala výpověď, šla na neschopenku na 2 měsíce, pak nová práce, kde mi po 14 dnech zrušili pracovní poměr. V ochranné lhůtě 7 dnů jsem nastoupila na neschopenku, čeká mne asi operace, dejme tomu, že budu doma třeba 1 rok. Započítává […]

Zobrazit
 
 

Dohoda o rozvázání pracovního poměru a pokračování pracovní neschopnosti

Se zaměstnavatelem jsem se dohodla o rozvázání pracovního poměru k 30. 6., tuto dohodu bych chtěla dodržet a v zaměstnání 30. 6. skončit. Od 24. Srpna, totiž nastupuji už do nového zaměstnání. Jsem ale od začátku května v pracovní neschopnosti, nemocenskou mám již ze sociálního pojištění. 29. června ale nastupuji do nemocnice na operaci, po […]

Zobrazit
 

Kdo platí nemocenskou po skončení zaměstnání – začátek v ochranné lhůtě 7 dní

Dobrý den, potřeboval bych poradit Dne 31. 3. 21 mi skončí pracovní poměr dohodou ze strany zaměstnavatele (dohoda o ukončení pracovního poměru – kvůli odstupnému) Zda-li mohu nastoupit na nemocenskou v ochranné 7 denní lhůtě a kdo mi bude a pokud ano platit prvních 14 dní nemocenskou. Děkuji

Zobrazit
 

Výpověď dohodou a nemocenská

Dobrý den, řeším podklady pro DP 2020 kolegy- měl „úrodný rok“ 1) 1.1 – 31.1.prac.poměr – ukončení dohodou 2) 30.1.(před ukončením PP) nastoupil na PN – trvala do 2.3. 3) 3.3. – 31.7. – pracovní poměr – ukončení dohodou 4) 1.8. – 9.8. – NIC 5) 10.8. – 22.9. – ÚP 6) 23.9. – OSVČ […]

Zobrazit