Minimální sociální pojištění 2024

Platba sociálního pojištění po výpovědi z práce

Dobrý den, prosím Vás o informaci jak je to s placením sociálního pojištění. Rodičovský příspěvek mám nastavený do čtyř let dítěte. Zaměstnavatel mi ale neschválil neplacené volno do čtyř let syna. Tudíž musím dát v zaměstnání výpověď. Zdravotní pojištění za mne bude platit stát po dobu pobírání rodičovského příspěvku. Ale jak je to se sociálním […]

Zobrazit
 
 

Hlavní pracovní poměr a brigáda – pojištění a daně

Dobrý den, chci se zeptat – mám hlavní pracovní poměr, kde mi každý měsíc strhávají sociální pojištění i zdravotní pojištění. Mám i brigádu, v únoru výdělek 1818 Kč, strženy daně 272 Kč. Ale v březnu byl výdělek 4738 Kč, a bylo mi strženo zdravotní 1761 Kč, sociální 308 Kč, daně 720 Kč…a v práci, kde mám […]

Zobrazit
 

OBZP a PPM – jak získat nárok na mateřskou?

Dobrý den, chtěla jsem se poradit, jsem momentálně vedená jako OBZP, plánujeme s manželem založit rodinu za rok nebo podle toho, jak to půjde. Živnost mám pozastavenou a ve společnosti, jsem jako jednatel bez zdanitelných příjmů. Je možnost přihlásit se k sociálnímu a nemocenskému i jako OBZP? Nebo bych musela obnovit živnost a platit minimální […]

Zobrazit
 
 

Odvod zdravotního a sociálního pojištění při nekolidujícím zaměstnání

Odvádí zaměstnavatel zdravotní a sociální pojištění za zaměstnance, který je v evidenci ÚP a pracuje v rámci nekolidujícího zaměstnání?

Zobrazit
 

Zdravotní a sociální pojištění po skončení podpůrčí doby nemocenské

Dobrý den. Dne 6 října mi skončila podpůrčí doba pracovní neschopnosti. Měsíc před tímto datem, jsem žádal o prodloužení neschopenky. Lékařské zprávy od praktického lékaře někde ztratily na úřadě. Byli zaslaný s dodáním listem. Proto se vše zdrželo. Nakonec mi teď žádost zamítli a mám žádat o invalidní důchod. Jenže už jsem 14 dnů po […]

Zobrazit
 

Sociální a zdravotní během neschopenky po skončení zaměstnání

Dobrý den, Od 23. 8. jsem v pracovní neschopnosti, pracovní smlouvu mám do 30.9 2021. Zaměstnavatel mi oznámil, že novou od 1.10 nemůže v pracovní neschopnosti dát, po ukončení nemoci mě vezme zpět. Chtěla jsem se prosím zeptat, nevím jak dlouho budu ještě nemocná, teď v době nemoci sociální a zdravotní pojištění bude platit stát? Já […]

Zobrazit