Mateřská 270 kalendářních dní

PPM: 3 měsíce ve zkušební době + zbylých 6 měsíců práce v těhotenství

Dobrý den, nedávno jsem dostudovala, a ještě nikdy jsem nepracovala na hlavní pracovní poměr. Nyní se chystám nastoupit do práce a s přítelem si hodláme pořídit dítě. Chtěla bych však dostat mateřskou (která by byla vypočítána z mého platu), a proto je nutné, abych odpracovala 270 kalendářních dni. Je tedy možné, abych po zkušební době […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM – dálkové studium VŠ a zaměstnání

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit ohledně čerpání PPM. 1. Nastoupila jsem na HPP na dobu neurčitou od 1. 2. 2017. Předtím jsem pracovala jako OSVČ a neplatila si dobrovolné nemocenské pojištění. Nástup na mateřskou bych měla mít 27.7. Nesplňuji tedy 270 dní účasti na pojištění (k datu nástupu na mateřskou bych plnila nějakých 177 […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená na druhé dítě po skončení rodičovské

Dobrý den, v roce 2015 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, předtím odpracováno 7 let u stejného zaměstnavatele. Mateřskou mi vypočetli na částku kolem 20 tisíc. Rodičovskou dovolenou jsem si vzala do dvou let dítěte, po dobu rodičovské jsem pracovala u svého zaměstnavatele na dohodu o pracovní činnosti, kdy mi výdělek nepřesáhl 68 tisíc/rok. Teď se […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM a ochranná lhůta 180 dní?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se ochranná lhůta těhotné, počítá do odpracovaných 270 dní? V době, kdy mi skončí pracovní poměr, budu mít odpracovaných 180 dní. Bude mi tedy chybět 90 dní pro nárok na PPM. Vím, že budu v ochranné lhůtě, ale potřebovala bych poradit, jestli mi vznikne nárok na PPM? Děkuji za […]

Zobrazit
 

Kdy mam nárok na PPM na druhé dítě?

Dobrý den, v půlce ledna 2016 jsem nastoupila na nemocenskou z důvodu komplikovaného těhotenství a na konci ledna 2016 mi vypršela smlouva v práci. V dubnu jsem porodila a nastoupila na PPM. Nyní plánujeme druhé dítě, chci se zeptat budu mít nárok nyní na PPM? Nebo na co nastoupím po porodu? Rodila bych cca v […]

Zobrazit
 

Podpora v nezaměstnanosti a nárok na peněžní pomoc v mateřství + následně rodičovský příspěvek

Dobrý den, prosím o radu – mám odpracováno celkem 12 let (4 roky v jednom zaměstnání, 8 let v dalším zaměstnání, následně 3 roky mateřská, při které jsem zaměstnavateli vypomáhala i brigádně). Po mateřské mi zaměstnavatel neumožnil původní pracovní dobu, a proto jsme se domluvili na výpovědi z organizačních důvodů + s ohledem na péči […]

Zobrazit